Çinko Hurda Alımı

Uludağ Hurdacılık olarak verdiğimiz hizmetlerin içerisinde metal hurdası alımı, hurda kablo alımı, hurda elektrikli eşya alımı, pvc hurdası alımı, motor ve makina hurdası alımı olmak üzere bir çok hurda çeşidinin alım satımını gerçekleştirmekteyiz. En iyi fiyat garantisi ile hurda alımı yapmaktayız.
Çinko, Erime noktası düşük olan ve kırılgan olan bir metaldir. Periyodik tablonun 2 B grubunda yer alır. Halk arasında “ sahte gümüş” olarak ta bilinilir. Atom numarası 30, atom ağırlığı 65,38’dir. Mavimsi açık gri renginde geçiş elementi olan çinko, 419 derecede erir, 907 derecede kaynar. Çinko elementin sembolü “Zn”dir.

Çinko, elementi hurda malzemelerden üretilmesiyle birlikte büyük bir bölümü sfalerit (ZnS) mineralinden pirometalurjik ve hidrometalurjik ile üretilmektedir. Çinko, bir tek yükseltgenme derecesi olan ve bileşiklerinde +2 değerlik alan bir elementtir. Ayrıca indirgen amfoter özellik gösterir ve bileşiklerde genellikle iyonik bağ yapar.

Çatı uygulamalarında
Galvenizleme işlemlerinde
Otomabil kullanılan dökümlerin kalıplarında,
Levhaların kaplanmasında,
Kıymetli metallerin cevherden ayrılması,
Prinç, galvaniz, bakır, alüminyum, magnezyum gibi metallerle oluşturulan çeşitli alaşımlar birçok ürünün hammeddesidir.
Uludağ Hurdacılık olarak tüm çinko hurdalarınızın alımını en iyi fiyat garantisiyle yapmaktayız. Bize sormadan hiç bir hurdacıdan fiyat almayın ve hiç bir hurdacıya hurdalarınızı vermeyin. Hemen iletişim sayfamızdan veya hemen ara butonundan iletişime geçin.
HEMEN ARA
× Hurda Sat