Kablo Hurdası Alımı

Uludağ Hurdacılık olarak verdiğimiz hizmetlerin içerisinde metal hurdası alımı, hurda kablo alımı, hurda elektrikli eşya alımı, pvc hurdası alımı, motor ve makina hurdası alımı olmak üzere bir çok hurda çeşidinin alım satımını gerçekleştirmekteyiz. En iyi fiyat garantisi ile hurda alımı yapmaktayız.
NYY kablolar elektrik akımlarının iletilmesi için kullanılan kablolardır. Üzerinde yalıtkan bir madde bulunmaktadır. NYY kablolar, alçak gerilim kablo olarak da bilinmektedir.

NYY kablo yapıları şu şekilde ifade edilebilir;

Yalıtkan bir kılıf ile yalıtkanlığı sağlanmaktadır.

Yalıtkan kılıf üzerinde bir dış kılıf bulunmaktadır.

Tek damarlı olan NYY kablolar 1.5-10mm2 tek telli olabilir.

10 mm2 ile 300 mm2 ye kadar olanları ise çok telli olarak isimlendirilmektedir.

Birbirilerine burulan damarların üst kısmında ortak bir kılıf bulunur. Bunun üzerinde ise siyah renkte bir dış kılıf vardır.

2 ile 4 damarlı olanlarda 10 mm2 ye kadar tek telli olarak isimlendirilmektedir. 10 mm2 üzerindekiler ise çok telli olarak isimlendirilmektedir.

Kablo kanallarında

Enerji kablosu amaçlı toprak altlarında

Yer altlarında

Tatlı sularda

Özel olarak üretilenleri tuzlu suda kullanılabilir.

Harici ve dahili olarak

Endüstriyel tesislerde

Şalt tesislerinde

Enerji santrallerinde kullanılabilmektedir.

Şebeke aydınlatma ve güç kablosu şeklinde de kullanılabilmektedir. Genelde fazla mekanik zorlamaların olmadığı yerlerde toprak altında, dahili ve harici olarak, kablo kanallarında rahat bir şekilde kullanılabilir. NYY kablolar kuvvetli akım kabloları ismi ile de bilinmektedir. Özellikle bina iç tesisatlarında sıklıkla kullanılmaktadır.

Uludağ Hurdacılık olarak tüm kablo hurdalarınızın alımını en iyi fiyat garantisiyle yapmaktayız. Bize sormadan hiç bir hurdacıdan fiyat almayın ve hiç bir hurdacıya hurdalarınızı vermeyin. Hemen iletişim sayfamızdan veya hemen ara butonundan iletişime geçin.
HEMEN ARA
× Hurda Sat