Kurşun Hurdası Alımı

Uludağ Hurdacılık olarak verdiğimiz hizmetlerin içerisinde metal hurdası alımı, hurda kablo alımı, hurda elektrikli eşya alımı, pvc hurdası alımı, motor ve makina hurdası alımı olmak üzere bir çok hurda çeşidinin alım satımını gerçekleştirmekteyiz. En iyi fiyat garantisi ile hurda alımı yapmaktayız.
Kurşun elementi yeryüzünde çıkarılması ve işlenmesi oldukça kolay bir kimyasaldır. Kurşun, yapısından dolayı kolay şekil alabilir ve başka elementlerin alaşımlarında oldukça sağlam özellik gösterirler. Bu yüzden endüstride pek çok alanda faydalanılmaktadır. Kolay şekil alabilen ve yumuşak bir element olan kurşun, eski zamanlardan beridir bilinen madenler arasındadır. Mezopotamya ve İran gibi bölgelerde yapılan kazılar sonucunda, kurşun içeren eşyalar bulunmuştur. Türkiye’de ise Çatalhöyük bölgesinde kurşun parçaları ele geçirilmiştir.
Kurşun tek başına kullanıldığında dayanıksız bir yapıda olmasından dolayı, başka madenlerle birlikte kullanılması daha çok tercih edilmektedir. Genellikle diğer minerallerle birleşik şekilde görülen kurşunun doğada tek olarak görülmesine nadir olarak rastlanır. Korozyona karşı dayanıklı olmasına karşın elektriği az iletme özelliğine sahiptir. Eski çağlardan beri keşfedilmiş önemli madenlerden biri olan kurşunun günümüzde de kullanım alanı giderek çoğalmaktadır. Geçmişte ev yapımında dahi yararlanılan kurşundan şimdilerde daha az faydalanılmaktadır. Kurşun levha ve bloklar, ses ve titreşimin azaltılması için sıklıkla kullanılmaktadır. Dayanıklı kurşun borular ise endüstri alanının vazgeçilmez elementleri arasında yer almaktadır.
Uludağ Hurdacılık olarak tüm kurşun hurdalarınızın alımını en iyi fiyat garantisiyle yapmaktayız. Bize sormadan hiç bir hurdacıdan fiyat almayın ve hiç bir hurdacıya hurdalarınızı vermeyin. Hemen iletişim sayfamızdan veya hemen ara butonundan iletişime geçin.
HEMEN ARA
× Hurda Sat